VinLink je náš vlastný projekt, v ktorom zastávam najmä úlohy UI designéra a front end developera v Angular a tvorcu + správcu prezentačného webu vo WordPresse.
VinLink.eu komplexný systém ochrany viniča založený na predpovedi najčastejších chorôb viniča.
Základom služby je meteorologická stanica a prehľadná aplikácia zobrazujúca aktuálne meteorologické dáta,
ako aj predpoveď pre šírenie chorôb viniča. Je to náš vlastný projekt, od prezentačnej webovej stránky,
cez reklamné materiály, až po 3D návrh meteostanice a jej konštrukcie, vrátane návrhu a tvorby aplikácie pre vinohradníkov.

3D tlač

Meteostanice sme si namodelovali a vytlačili na vlastnej 3D tlačiarni. K tomu sme navrhli kovovú konštrukciu, ktorá je polohovateľná a použiteľná na všetkých typoch vinohradníckych stĺpikov.

IoT Cloud

Vďaka najmodernejším technológiám komunikuje meteo stanica so serverom s extrémne nízkou spotrebou energie a meteo dáta pravidelne zasiela do cloudu. Stanica nevyžaduje žiadne napájanie a je bezúdržbová.

Ekologické pestovanie

Vďaka predikčnému algoritmu chorôb viniča pomáhame vinohradníkom ušetriť nielen náklady na postrek, ale aj samotnú prírodu a tak zvýšiť zvýšiť kvalitu vypestovanej úrody.

Šetrí čas i peniaze

Najnovšie technológie vo VinLink Vám pomôžu efektívnejšie analyzovať infekčný tlak viničových chorôb a ušetriť tak náklady na postreky. Bezúdržbová meteostanica a aplikácia Vám zase ušetria čas.

25 rokov praxe, stovky vinohradov

Pre vyhodnocovanie mikroklimatických dát používame najnovšiu verziu algoritmu Galati, ktorý sa už 25 rokov používa v stovkách vinohradov vyvinutého váženým odborníkom Ing. Gašparom Vanekom, CSc.

Na mieru pre vinohradnikov

Meteostanica VinLink bola navrhnutá na mieru pre vinohradníkov. Stačí ju umiestniť do vinohradu a v prehľadnej aplikácii sledovať aktuálnu mikroklímu s prípadnými varovaniami, na ktoré Vás aplikácia sama upozorní.

Vždy aktuálny prehľad na dosah ruky

Webová aplikácia VinLink Vám poskytne vždy aktuálne informácie či už použijete počítač, tablet alebo mobil, ako i možnosť pravidelného exportu tabuľkových dát za uplynulé obdobie pre neskoršie porovnanie.

Ekologické vínko chutí lepšie

Čoraz prísnejšie normy EÚ značne obmedzujú možnosti použitia chemických prípravkov. S nami budete mať vždy prehľad o aktuálne povolenych prípravkoch s dôrazom na čo najnižšiu chemickú záťaž, čo iste ocenia i Vaši zákazníci.

Na mikro klíme záleží

Mikroklimatické podmienky hrajú dôležitú úlohu pri predikcii chorôb viniča. Aj v susediacich vinohradoch môžu byť rôzne infekčné tlaky chorôb, ktoré je potrebné analyzovať. Okrem mikroklímy berieme do úvahy odrodu viniča, i jeho fenofázu.